Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 3D ZEPHYR AERIAL'i TERCİH ETTİ

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Görüntü işleme yazılımında profesyonel bir seçim yaparak

3D ZEPHYR AERIAL'i tercih etti.

3DF ZEPHYR, 3D FLOW TARAFINDAN TASARLANMIŞ 
3D MODEL, FOTOGRAMETRİ VE TARAMA ÇÖZÜMLERİ İÇİN KOMPAKT BİR YAZILIMDIR

FOTOGRAMETRİ
3DF ZEPHYR fotoğrafları ve video karelerini otomatik olarak işler. Birçok görüntü formatını desteklediği ve verilerin işlenmesine izin verdiği için farklı kamera ekipmanlarını aynı anda kullanılan kullanıcılar için ideal çözümdür.
KULLANICI DOSTU bir arayüz ve sorunsuz bir çalışma akışı sunan 3DF Zephyr, hem profesyonellerin hem de yeni başlayanların fotoğrafları rahatlıkla 3D Model'e dönüştürür ve 3D rekonstrüksiyon sürecinin her adımı üzerinde tam kontrole sahiptir.
ZAMAN TASARRUFU deneyimi, Zephyr’in CPU ve sistemin grafik kartları arasındaki hesaplamayı bölen çoklu GPU desteği (Cuda® teknolojisi) tarafından sağlanır. Ek resimlerin mevcut bir çalışma alanına entegrasyonu ve proje birleştirilmesi gibi araçlar dahil edilir ve veri içe aktarma için sınır yoktur.

3D dünyasında bir KÖPRÜ olan 3DF Zephyr, kullanıcıların çalışmalarını verimli bir şekilde ve herhangi bir kısıtlama olmadan yönetmelerini sağlamak için sonuçlarını önde gelen 3D modelleme ve bilgisayar destekli tasarım yazılım paketlerine aktarabilir.

3DF Zephyr'in arkasındaki TEKNOLOJİ tamamen 3DFLOW tarafından sıfırdan geliştirilmiştir. Yazılım çözümümüz mümkün olduğunca çok yönlüdür ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde özelleştirilebilir.

3DF ZEPHYR ÖZELLİKLERİ

ORTOFOTO
Seyrek/Yoğun nokta bulutlarından, lazer taramalardan veya mesh (gerçek ortofoto) ortofotolarınızı oluşturun. Mevcut dışa aktarma formatları: GeoTIFF, png, jpg, bmp, KML veya ölçekli ortofotoyu dışa aktarmak için Autocad komut dosyası seçeneği

ÖLÇEK VE GEOREFERANS
En az bir mesafe tanımlayın, projenize başlamadan önce GPS bilgilerinizi Exif verilerinden yükleyin veya kontrol noktalarınızı ekleyin.Coğrafi referans almanız gerektiğinde projeniz için bir koordinat referans sistemi ayarlayın ve değiştirin veya Zephyr'in giriş verilerinizin doğru projeksiyonunu otomatik olarak algılamasına izin verin.

KESİT VE EŞYÜKSELTİ EĞRİSİ
kontrol noktaları boyunca tek/çoklu bölümler, kontur çizgileri oluşturun veya iz bölümleri tanımlayın. 
CAD araç setini 3DF Zephyr'de kullanarak satırları düzenleyin ve dxf, shp ve txt formatında dışa aktarın.

MULTIBAND VE KÜRESEL İÇERİK
Çoklu bant katmanlarını otomatik olarak algılar ve bir ortofoto oluşturmak için istediğiniz çıkış bandını (R, G, B, NIR, RE, NDVI) seçin. Her panoramayı 6 iğne deliği benzeri kameraya ayırarak 360° görüntülerle çalışın.

DSM, DTM VE YÜKSEKLİK PROFİLİ
DEM görüntüleyici sayesinde DSM'ler, DTM'ler veya yükseklik profilleri oluşturun ve bunları doğrudan yazılımın içinde açın veya değiştirin

ÖLÇÜM ARAÇLARI
Mesafeleri, açıları ve alanları tanımlayın ve farklı seçenekler ile ölçümler yapın.(standart veya içi boş hacim ve projeksiyon sonrası hacim)